Tech in actie: leerlingen ontdekken de toekomst bij Actemium
-
(Tweetalig) vwo, (tweetalig) vwo/havo en havo/vmbo-t
-
Algemeen
Donderdag 30 oktober 2025
Vorige week brachten leerlingen uit leerjaar 3 (tweetalig) vwo en havo een inspirerend bedrijfsbezoek aan Actemium in Veghel. Dit bedrijf houdt zich bezig met slimme oplossingen voor automatisering en het verbeteren van industriële prestaties. Een mooie kans om te ontdekken hoe de theorie uit de klas er in de praktijk uitziet!
Tijdens het bezoek volgden de leerlingen verschillende workshops. Zo mochten ze zelf robotarmen en lopende banden programmeren en ontdekken hoe je deze machines nauwkeurig kunt aansturen. Daarnaast werkten ze met ozobots, kleine programmeerbare robots die reageren op kleuren en codes. Ook maakten ze kennis met pneumatiek: het automatiseren met behulp van luchtdruk, iets wat in veel fabrieken wordt gebruikt.
In de lessen op school oefenden de leerlingen al met automatiseren via een systeembord en het online-programma Systematic. Het was dan ook mooi om te zien dat ze de opgedane kennis nu konden toepassen in een echte werkomgeving.
De begeleiding tijdens de workshops werd verzorgd door mbo-, hbo- en wo-studenten die bij Actemium stagelopen of bezig zijn met een afstudeeropdracht. Hierdoor kregen de leerlingen niet alleen uitleg, maar ook een indruk van verschillende technische opleidingen en toekomstmogelijkheden in de techniek.
Het was een leerzame, interessante en vooral praktijkgerichte dag waar de leerlingen met enthousiasme op terugkijken.