Girlsday: meiden ontdekken de wereld van techniek
-
Algemeen
-
Schijndel
-
Sint-Michielsgestel
-
Vmbo/praktijkonderwijs
-
Havo/mavo en mavo/kader
-
(Tweetalig) vwo, (tweetalig) vwo/havo & havo/vmbo-t
-
Tweetalig vwo
Dinsdag 14 april 2026
Vandaag namen alle meiden uit de brugklas, van (tweetalig) vwo tot praktijkonderwijs, deel aan Girlsday. Op de fiets gingen ze naar een technisch bedrijf in de regio: Actemium, BAS, CTAC, De Dames van Hurkmans, Hoppenbrouwers, Van der Lande, Meilink, SPIE of Van der Velden. Ze kregen een kijkje achter de schermen, voerden hands-on technische opdrachten uit en maakten kennis met inspirerende vrouwen uit het vak.
Klas Ekb1A ging op bezoek bij BAS World. Daar kregen de meiden een uitgebreide rondleiding en leerden ze alles over het ontwerpen, spuiten en repareren van vrachtwagens, inclusief het financiële plaatje dat daarbij komt kijken. Een hoogtepunt was dat ze zelf onder een vrachtwagen mochten kijken en mochten helpen met het afzetten van lint. Zo ervaarden ze hoe het er in de praktijk echt aan toegaat.
Voor klas EMKG1A/B stond Van der Velden Rioleringstechniek op het programma. Na een rondleiding langs alle afdelingen vertelden vrouwelijke medewerkers openhartig over hun werk en de uitdagingen die zij tijdens hun werk tegenkomen. Daarna gingen de meiden zelf aan de slag. Ze zochten met een camera naar verstoppingen in een modelwoning, bouwden met 3D-brillen virtuele rioleringen, maakten een knikkerbaan van buizen en werkten met een geavanceerd robotapparaat waarmee lekkageschade in rioleringen wordt opgespoord. Na de lunch mochten ze ook nog in een van de vrachtwagens klimmen. Met een hoofd vol nieuwe indrukken gingen de meiden voldaan naar huis.
Girlsday is een landelijk initiatief van VHTO, het expertisecentrum gender & diversiteit in bèta, techniek en IT. Techniek en IT spelen een steeds grotere rol in onze samenleving, van de energietransitie tot digitale veiligheid. Toch kiest nog altijd een relatief kleine groep meiden voor een opleiding of beroep in deze sectoren. Girlsday wil daar verandering in brengen. En het werkt: bij ruim een kwart van de deelnemers groeit het vertrouwen dat zij zelf in techniek of IT zouden kunnen werken.
Door deel te nemen aan Girlsday helpt het Elde College leerlingen talenten te ontdekken. We hopen dat de ervaringen van vandaag hieraan bijdragen. Wie weet keert een van onze meiden over een paar jaar terug bij een van deze bedrijven, dit keer als collega.
Meer informatie over Girlsday vind je via www.vhto.nl/girlsday.